Tadeusz Paszko

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Listopad 28th, 2019

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 28 listopada 2019 r. w wieku 77 lat zmarł nasz długoletni działacz związkowy

śp. Tadeusz Paszko

Urodzony na Syberii, w pracy zawodowej tokarz, z chwilą reaktywowania Związku Sybiraków stał się jednym z pierwszych jego członków, początkowo jako stały członek pocztu sztandarowego. W latach 1996–2004 był wiceprezesem Zarządu Koła ZS w dzielnicy Szwederowo w Bydgoszczy, a od 2004 r. do dnia śmierci jego prezesem. Od 2000 r. był członkiem Zarządu Oddziału, a od 2010 r. wchodził w skład Prezydium. W ostatniej kadencji pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Oddziału.

W Tadeuszu straciliśmy charyzmatycznego działacza oddanego członkom i Związkowi. Odszedł do swoich najbliższych, pozostawiając nam dobrą pamięć i żal.

Za zasługi dla Związku Sybiraków został odznaczony Odznaką Honorową Sybiraka, Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków i Złotym Krzyżem Zasługi.

Cześć Jego pamięci!

Członkowie Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Bydgoszczy

Członkowie Koła ZS Szwederowo

Prezesi Zarządów Kół Terenowych Oddziału ZS w Bydgoszczy

Stanisław Szponder

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Listopad 9th, 2019

Z wielkim żalem powiadamiamy, że w dniu 9 listopada 2019 r. zmarł w wieku 92 lat

śp. Stanisław Szponder

doktor nauk medycznych, pediatra, Sybirak, pisarz i społecznik, wieloletni prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Kaliszu.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Główny Związku Sybiraków

Józef Bancewicz

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Październik 13th, 2019

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 13 października 2019 r. zmarł

śp. Józef Bancewicz

wieloletni, zasłużony prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Poznaniu, sześciokrotnie wybierany do Zarządu Głównego Związku, uczestnik spotkań z młodzieżą poświęconych zesłaniom na Sybir. Aktywny działacz NSZZ „Solidarność” Politechniki Poznańskiej. Wielokrotnie odznaczany za działalność społeczną.

Pochowany zostanie na cmentarzu Junikowo w Poznaniu w Kwaterze Kombatantów, pogrzeb odbędzie się 22 października o godz. 12.30.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Główny Związku Sybiraków

Danuta Łętowska

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Październik 11th, 2019

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy że w dniu 11 października 2019 r., w wieku 85 lat odeszła na wieczną wartę nieodżałowanej pamięci Sybiraczka

śp. Danuta Łętowska

wieloletni prezes Zarządu Koła Związku Sybiraków w Wysokiem Mazowieckiem (Oddział ZS w Łomży).

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy żalu i współczucia.

Cześć Jej pamięci!

Sybiracy

Irena Korszyńska

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Październik 6th, 2019

W dniu 6 października 2019 r. zmarła

śp. Irena Korszyńska

Odeszła w wieku 96 lat. Była zesłańcem do Kazachstanu w kwietniu 1940 r., powróciła do Polski w 1946 r.

W 1988 r., po wieloletniej nieaktywności w okresie II wojny światowej i w okresie Polski Ludowej, zainicjowała w kilkuosobowym gronie przywrócenie do aktywności Związku Sybiraków. Była inicjatorką wniosku formalnego o reaktywację Związku Sybiraków w czerwcu 1988 r. i formalnej rejestracji 17 grudnia 1988 r. Aktywny członek Związku z legitymacją nr 12.

17 października 2019 r. po nabożeństwie żałobnym w kościele pw. św. Karola Boromeusza odprowadzono śp. Irenę Korszyńską na Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Wspomnienie przed złożeniem śp. Ireny na wieczne spoczywanie wypowiedział i współczucie rodzinie przekazał prezes Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Sybiraków Stanisław Sikorski.

Cześć Jej pamięci!

Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Sybiraków

« POPRZEDNIE WPISY  

Liczba wejść na stronę: Licznik