Nadanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Maj 23rd, 2019

Dnia 23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu odbyła się uroczystość przekazania sztandaru społeczności szkolnej przez grudziądzkich Sybiraków.

Zebranych powitała dyrektor szkoły Renata Matuszak. W uroczystości uczestniczyli wyjątkowi goście: Tomasz Szymański – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Szymon Gurbin – wiceprezydent miasta Grudziądza, Sławomira Gajewska – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Grudziądza, grudziądzcy Sybiracy na czele z prezes Zarządu Koła Danutą Kołodziejską, przedstawiciele firm sponsorujących zakup sztandaru, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 17, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

W swoim przemówieniu dyrektor nawiązała do początku powstania naszej szkoły oraz podziękowała byłym dyrektorom za ich wkład włożony w jej rozwój.

W 2017 r., w związku z reformą edukacji, nasza szkoła będąca dotychczas Gimnazjum nr 6 im. Sybiraków, stała się Szkołą Podstawową nr 17 im. Sybiraków, stąd ta ważna uroczystość ze sztandarem w roli głównej.

Uroczystość uświetnił występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt pod kierownictwem Katarzyny Grohs.

Kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia jest priorytetem dla naszej szkoły, a patron szkoły – Sybiracy – wielkim zobowiązaniem.

Dyrektor Renata Matuszak przekazała sztandar nadany Szkole Podstawowej nr 17 im. Sybiraków pocztowi sztandarowemu

Uroczyste ślubowanie uczniów

Autor: Anna Góra

Comments are closed.

Sybiracy
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbigniew Korzec

Ze smutkiem powiadamiamy, że w dniu 18 maja 2019 r. zmarł śp. Zbigniew Korzec Aktywny działacz, członek Zarządu Koła Miejskiego...

Zamknij

Liczba wejść na stronę: Licznik