Spotkanie świąteczne Sybiraków Podbeskidzia

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Grudzień 12th, 2017

Świąteczne spotkanie członków i gości Oddziału Związku Sybiraków w Bielsku-Białej odbyło się dnia 12 grudnia 2017 r. w restauracji Sicilia. Przytulną atmosferę można było odczuć już od początku, natomiast wspólne kolędowanie dodało uroku całemu wydarzeniu.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od powitania Sybiraków oraz gości. Prezes Zarządu Oddziału ZS Eugeniusz Osika dziękował za przybycie: staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce, komendantowi Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej mjr. Tomaszowi Majowi, dyrektorowi Miejskiego Zespołu Oświaty w Bielsku-Białej Janowi Solichowi, proboszczowi parafii św. Małgorzaty w Kamienicy ks. Markowi Droździkowi, duszpasterzowi Sybiraków Podbeskidzia, proboszczowi parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu ks. kanonikowi Markowi Nieciągowi, ks. Władysławowi Droździkowi oraz radnemu gminy Wilkowice Maciejowi Stworze, harcmistrzowi ZHP.

Po uroczystym powitaniu nastał czas na dzielenie się opłatkiem. Wszyscy obecni z uśmiechami na twarzach ruszyli złożyć życzenia swoim przyjaciołom, a także nieznajomym. Później zasiedli do wspólnego posiłku.

Na spotkaniu świątecznym byli także obecni harcerze z Mesznej, z drużynowym Hufca Beskidzkiego Janem Sadlokiem. Harcerze podczas spotkania rozdawali opłatki oraz śpiewali kolędy przy akompaniamencie gitary.

W geście uznania za poświęcenie i zaangażowanie w sprawy Oddziału Związku Sybiraków w Bielsku-Białej zostały wręczone statuetki prezesowi Zarządu Oddziału Eugeniuszowi Osice oraz rzeczniczce prasowej Oddziału Jagodzie Podolak.

Spotkanie świąteczne przebiegło w rodzinnej, serdecznej atmosferze.

Spotkanie opłatkowe Sybiraków Podbeskidzia

Rzecznik Oddziału Jagoda Podolak i Sybirak Kazimierz Dragun w harcerzami Hufca Beskidzkiego

Harcerze z prezesem Zarządu Oddziału Eugeniuszem Osiką

Autor: Patrycja Adamek-Pysz, zdjęcia Jagoda Podolak

Comments are closed.

Sybiracy
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie opłatkowe Oddziału Warszawskiego

W dniu 12 grudnia 2017 r. Sybiracy z Kół Związku Sybiraków działających na terenie Warszawy i podwarszawskich miejscowości zebrali się,...

Zamknij

Liczba wejść na stronę: Licznik