Bernard Jasiewicz

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Marzec 28th, 2019

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 marca 2019 r. zmarł

śp. Bernard Jasiewicz

Urodzony 31 lipca 1940 r. w Giedunach, pow. Oszmiana, woj. wileńskie.

Deportowany 25 marca 1949 r. wraz z całą rodziną do miejscowości Świrsk (rejon Czeremchowo, obwód jakucki). Do Polski wrócił 13 grudnia 1955 r.

Od 1992 r. pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Kielcach, a od 2010 r. prezesa Zarządu Oddziału.

W swoich działaniach bezstronny i profesjonalny. Jeden z budowniczych pomnika Sybiraka w Kielcach. Organizator i uczestnik wielu spotkań z młodzieżą szkolną na terenie Kielc i województwa świętokrzyskiego. Aktywny działacz Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przy marszałku województwa świętokrzyskiego. Był członkiem Głównego Sądu Koleżeńskiego Związku Sybiraków VII kadencji, członek Zarządu Głównego w latach 2010–2014.

Za działalność społeczną został odznaczony: Krzyżem Zesłańców Sybiru, Odznaką Honorową Sybiraka, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków oraz medalem 90-lecia Związku Sybiraków.

Dziękujemy Tobie, Bernardzie, za wszystko, co zrobiłeś dla naszej sybirackiej społeczności.

Cześć Jego pamięci!

 Zarząd i Członkowie Oddziału Związku Sybiraków w Kielcach

Comments are closed.

Sybiracy
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Sybir – niezawinione wyroki losu”

Pod tym hasłem 8 marca 2019 r. odbyła się w Netcie w województwie podlaskim niecodzienna uroczystość. Było to uczczenie rocznicy...

Zamknij

Liczba wejść na stronę: Licznik