„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Listopad 8th, 2019

Pod takim tytułem, będącym cytatem ks. Jana Twardowskiego, w Wałbrzychu odbyła się wspaniała patriotyczna uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. 8 listopada 2019 r. w dzielnicy Gaj, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, w pięknie udekorowanej sali z elementami patriotycznymi, z nastrojowymi lampkami na stolikach zebrali się wychowawcy, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście.

Z inicjatywy nowego dyrektora szkoły zostały wyłonione wychowawczynie pani Asia, pani Beata i pani Ania oraz wybrana ponad 30-osobowa grupa dzieci, która przygotowała wspaniałą i niezapomnianą wieczornicę patriotyczną. Wśród zaproszonych gości byli wałbrzyscy Sybiracy oraz pan Józef, były pierwszy kierownik szkoły.

Uroczystość zaczęła się od odsłonięcia nowej tarczy szkolnej, której wzór graficzny został wyłoniony w szkolnym konkursie. Laureatem został uczeń klasy V o imieniu Dorian. Następnie na scenie pojawiły się dzieci ze swoim występem artystycznym. Były występy recytatorskie pojedyncze i grupowe. Nie brakowało patriotycznych pieśni i pięknej oprawy multimedialnej na dużym ekranie. Wspólnie odśpiewano „Rotę” i hymn państwowy.

Po zakończeniu występu młodzieży zaproszeni goście złożyli podziękowania. Podziękowania i słodki upominek w imieniu wałbrzyskich Sybiraków złożyła Joanna Baniukiewicz, prezes Zarządu wałbrzyskiego Koła Związku Sybiraków. Kolejne podziękowania i upominki przekazał Wacław Kwieciński, wałbrzyski działacz społeczny, autor wniosku o nadanie nazwy ulicy Sybiraków.

Te wspaniałe patriotyczne chwile niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla naszych ojców, matek i dalszych przodków, dzięki którym dziś w wolnej i niepodległej Polsce możemy uczyć się, pracować i realizować swoje najskrytsze marzenia.

Odsłonięcie nowej tarczy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wałbrzychu

Patriotyczna dekoracja przygotowana na wieczornicę

Występ okolicznościowy dzieci

Uczniowie, wychowawcy, rodzice i goście zaproszeni na uroczystość

Prezes Joanna Baniukiewicz i Wacław Kwieciński wręczyli uczniom upominki

Autor: Wacław Kwieciński, zdjęcia Ewa Gruszczyńska

Comments are closed.

Sybiracy
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 16 w Legnicy

Dzień 8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Legnicy był szczególny. Wszyscy uczniowie, ubrani na galowo, wraz...

Zamknij

Liczba wejść na stronę: Licznik