Film Zofii Kowalewskiej pt. „Tylko wiatr”.

Szanowni Państwo, 
jest nam bardzo miło poinformować, że najnowszy film Zofii Kowalewskiej pt. „Tylko wiatr” będzie miał premierę w Konkursie Polskim podczas 61 Edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Ta dokumentalna podróż do odległego o 5000 kilometrów Kazachstanu to kolejny film młodej reżyserki, która w 2017 roku zakwalifikowała się na short listę Oscarową krótkometrażowym filmem dokumentalnym  „Więzi”

W związku z naszym partnerstwem chciałbym bardzo serdecznie poprosić o udostępnienie informacji o pokazach na swoich kanałach informacyjnych.

TYTUŁ: „Tylko wiatr” 
TYP FILMU: Dokumentalny film drogi
CZAS TRWANIA: 58 min
JĘZYKI: Polski, Rosyjski, Kazachski 
ROK PRODUKCJI: 2021
REŻYSERIA: Zofia Kowalewska
ZDJĘCIA: Grzegorz Hartfiel
PRODUKCJA: Silver Frame

LOGLINE: 
92-letni Zdzisław wraz z wnuczką wyjeżdża do odległej wioski w Kazachstanie, gdzie dziadek został zesłany w czasie II wojny światowej. Podróż w poszukiwaniu śladów młodości okazuje się opowieścią o sensie życia. 

SYNOPSIS: 
92-letni Zdzisław i jego 25-letnia wnuczka wyruszają w liczącą 5000 km podróż do odległej wioski w Kazachstanie. Dla niego jest to powrót do miejsca, w którym jako nastolatek został zesłany przez Sowietów podczas II wojny światowej. Po 70 latach ponownie wyrusza w podróż do kraju dzieciństwa w poszukiwaniu swojej pierwszej miłości, którą musiał zostawić za sobą. Wnuczka pragnie wesprzeć go w tej trudnej podróży, jednocześnie odkrywając rzeczywistość kryjącą się za opowieściami, które słyszała w dzieciństwie. Jest to ostatnia szansa dla nich, aby się pożegnać.

https://www.facebook.com/watch/?v=4124007797689210