Laur „Pro Publico Bono” dla Sybiraka

Dodane przez: Beata Żyłkowska - Styczeń 5th, 2017

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Pro Publico Bono” otrzymał Eugeniusz Osika, prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Bielsku-Białej. 25. Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji odbyła się 5 stycznia 2017 r. w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Laury Umiejętności i Kompetencji przyznaje kapituła Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Otrzymują je wybitne osobowości świata kultury, polityki, nauki, działacze społeczni oraz przedsiębiorcy. Wśród dotychczasowych laureatów znalazły się takie osobistości jak: Ojciec Święty Jan Paweł II, przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Durão Barroso, sekretarz generalny NATO Javier Solana, emisariusz Komendy AK i Rządu RP w Londynie Jan Nowak-Jeziorański, komisarz UE ds. energii Andris Piebalgs, marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz czy wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki.

Podczas gali Eugeniusz Osika, prezes Zarządu PHU EMARO Sp. z o.o. w Bielsku-Białej, został uhonorowany Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Pro Publico Bono” za: podejmowanie szeregu działań pozyskania funduszy dla Beskidzkiego Centrum Onkologii w ramach funkcji współzałożyciela i prezesa Stowarzyszenia Wspierania Bielskiej Onkologii, aktywną działalność w ramach Rady Społecznej Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, szczególny wkład w pielęgnowanie pamięci o historii i trudnych losach Polaków wywiezionych na Sybir oraz pełnienie funkcji prezesa Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Bielsku-Białej, stymulowanie współpracy polsko-słowackiej w obszarze gospodarczym poprzez wspieranie Polsko-Słowackiego Towarzystwa Przyjaźni i Dobrego Sąsiedztwa, wspieranie działań integrujących instytucje samorządowe z podmiotami gospodarczymi na terenie powiatu bielskiego.

„Fakt, iż po raz dwudziesty piąty spotykamy się podczas gali wręczania Laurów Umiejętności i Kompetencji jest najlepszym dowodem na to, że w dzisiejszym świecie nie tylko wciąż widoczna jest potrzeba autorytetów, ale – co ważniejsze – nadal wśród nas obecne są osoby, które na to zaszczytne miano zasługują. Dzisiejsze spotkanie to jedna z nielicznych okazji, by we współczesnych realiach zatrzymać się na chwilę i pochylić nad najważniejszym: innymi ludźmi i wartościami, którym hołdują, a bez których nasz świat byłby z pewnością uboższy. Od laureatów można nauczyć się wiele – m.in. postawy, której dominantą jest chęć sięgania poza horyzont pozwalająca na ciągły rozwój osobisty, zawodowy oraz działalność na rzecz dobra wspólnego” – tymi słowami zwrócił się do laureatów oraz zaproszonych gości Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Laureatowi serdecznie gratulujemy w imieniu Sybiraków!

Oprac.: Jagoda Podolak, rzecznik prasowy Oddziału Związku Sybiraków w Bielsku-Białej

Comments are closed.

Sybiracy
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie opłatkowe Koła ZS w Zgorzelcu w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach

Zanim każdy z nas zasiądzie wspólnie z rodziną przy wigilijnym stole, już wcześniej może wejść w klimat świąt Bożego Narodzenia...

Zamknij

Liczba wejść na stronę: Licznik